✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Urowo Blue Thick Luxe Rug
| Collection: | Urowo |
|---|---|
| Colors: | Light Beige, Light Gray, Gray, Pale Blue, Tan, Teal, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
Select Title
From $29.70
Original: $99.00
-70%Urowo Blue Thick Luxe Rug—
$99.00
$29.70More Images








Urowo Blue Thick Luxe Rug
| Collection: | Urowo |
|---|---|
| Colors: | Light Beige, Light Gray, Gray, Pale Blue, Tan, Teal, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Urowo |
|---|---|
| Colors: | Light Beige, Light Gray, Gray, Pale Blue, Tan, Teal, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
























