✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Tyche Beige Thick Luxe Area Rug
| Collection: | Tyche |
|---|---|
| Colors: | Gray, Tan, Beige, Light Gray, Teal, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Tyche Beige Thick Luxe Area Rug—
$79.00
$23.70More Images








Tyche Beige Thick Luxe Area Rug
| Collection: | Tyche |
|---|---|
| Colors: | Gray, Tan, Beige, Light Gray, Teal, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Tyche |
|---|---|
| Colors: | Gray, Tan, Beige, Light Gray, Teal, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
























