✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Terlingua Mustard Area Rug
| About: | With its stunning mosaics tile look and array of textures, this mustard rug looks like an ancient archaeological artifact! Its rustic design is perfect for boho-chic lovers and adds a modern edge to living rooms or bedrooms. Its warm yet neutral hue will bring a cozy feel to your space and its intricate pattern is sure to be admired by everyone. |
|---|---|
| Collection: | Whitestown |
| Colors: | Mustard, Black, Blue, Burnt Orange, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Terlingua Mustard Area Rug—
$69.00
$20.70More Images









Terlingua Mustard Area Rug
| About: | With its stunning mosaics tile look and array of textures, this mustard rug looks like an ancient archaeological artifact! Its rustic design is perfect for boho-chic lovers and adds a modern edge to living rooms or bedrooms. Its warm yet neutral hue will bring a cozy feel to your space and its intricate pattern is sure to be admired by everyone. |
|---|---|
| Collection: | Whitestown |
| Colors: | Mustard, Black, Blue, Burnt Orange, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | With its stunning mosaics tile look and array of textures, this mustard rug looks like an ancient archaeological artifact! Its rustic design is perfect for boho-chic lovers and adds a modern edge to living rooms or bedrooms. Its warm yet neutral hue will bring a cozy feel to your space and its intricate pattern is sure to be admired by everyone. |
|---|---|
| Collection: | Whitestown |
| Colors: | Mustard, Black, Blue, Burnt Orange, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.31" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.43" |
























