✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Minal Luxe Thick Area Rug
| Collection: | Minal |
|---|---|
| Colors: | Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.75" |
Select Title
From $65.70
Original: $219.00
-70%Minal Luxe Thick Area Rug—
$219.00
$65.70More Images





Minal Luxe Thick Area Rug
| Collection: | Minal |
|---|---|
| Colors: | Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.75" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Minal |
|---|---|
| Colors: | Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.71" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.75" |
























