✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Keita Cream & Brown Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Brass with grid pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Keita |
| Colors: | Beige, Ivory, Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Main: 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $23.70
Original: $79.00
-70%Keita Cream & Brown Area Rug—
$79.00
$23.70More Images

















Keita Cream & Brown Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Brass with grid pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Keita |
| Colors: | Beige, Ivory, Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Main: 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Brass with grid pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Brand: | Hauteloom |
| Collection: | Keita |
| Colors: | Beige, Ivory, Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Main: 100% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.55" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.55" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
























