✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Hanne Thick Luxe Rug
| Collection: | Hanne |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Gray, Dark Brown, Medium Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.43" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Hanne Thick Luxe Rug—
$69.00
$20.70More Images














Hanne Thick Luxe Rug
| Collection: | Hanne |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Gray, Dark Brown, Medium Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.43" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Hanne |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Gray, Dark Brown, Medium Brown, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.43" |
























