✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Gowan Cream Area Rug
| Collection: | Gowan |
|---|---|
| Colors: | Beige, Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Gowan Cream Area Rug—
$69.00
$20.70More Images
























Gowan Cream Area Rug
| Collection: | Gowan |
|---|---|
| Colors: | Beige, Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Gowan |
|---|---|
| Colors: | Beige, Gray, Medium Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester / Warp: 100% Cotton |
| Pile: | Low Pile |
| Pile Height: | 0.1" |
| Styles: | Transitional,Bohemian |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.14" |
| Fringe Length: | 1.97" |
























