✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Gasquet Gray Marble Textured Luxe Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Cinnamon with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Gasquet |
| Colors: | Charcoal, Yellow, Light Slate, Light Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Gasquet Gray Marble Textured Luxe Rug—
$69.00
$20.70More Images








Gasquet Gray Marble Textured Luxe Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Cinnamon with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Gasquet |
| Colors: | Charcoal, Yellow, Light Slate, Light Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polypropylene using machine woven construction available in Iris, Cinnamon with abstract pattern, contemporary style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Gasquet |
| Colors: | Charcoal, Yellow, Light Slate, Light Sage, Navy |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 70% Polypropylene, 30% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.35" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
























