✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Eastham Luxe Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Medium Purple with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Eastham |
| Colors: | Navy, Denim, White, Pale Blue, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Eastham Luxe Area Rug—
$69.00
$20.70More Images








Eastham Luxe Area Rug
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Medium Purple with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Eastham |
| Colors: | Navy, Denim, White, Pale Blue, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| About: | Bring a refined, inviting layer to your space with this rug. This piece is crafted from Polyurethane using machine woven construction available in Medium Purple with traditional style Made in Turkey. |
|---|---|
| Collection: | Eastham |
| Colors: | Navy, Denim, White, Pale Blue, Beige |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | Face: 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
























