✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Dinos Thick Luxe Rug
| Collection: | Dinos |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Medium Brown, Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.43" |
Select Title
From $38.70
Original: $129.00
-70%Dinos Thick Luxe Rug—
$129.00
$38.70More Images











Dinos Thick Luxe Rug
| Collection: | Dinos |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Medium Brown, Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.43" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Dinos |
|---|---|
| Colors: | Light Gray, Medium Brown, Gray, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 50% Polyester, 50% Polypropylene |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.43" |
























