✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Cuckfield Textured Luxury Rug
| Collection: | Cuckfield |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue, Mustard, Peach, Ice Blue, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Select Title
From $47.70
Original: $159.00
-70%Cuckfield Textured Luxury Rug—
$159.00
$47.70More Images












Cuckfield Textured Luxury Rug
| Collection: | Cuckfield |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue, Mustard, Peach, Ice Blue, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Cuckfield |
|---|---|
| Colors: | Ivory, Blue, Mustard, Peach, Ice Blue, Medium Gray |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.24" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.31" |
| Fringe Length: | 0.6" |
























