✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Conesus 1053 Hand Tufted Black Wool Rug
| Collection: | Holsworthy |
|---|---|
| Colors: | Black, Dark Red, Mustard, Olive, Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
Select Title
From $137.70
Original: $459.00
-70%Conesus 1053 Hand Tufted Black Wool Rug—
$459.00
$137.70More Images





















Conesus 1053 Hand Tufted Black Wool Rug
| Collection: | Holsworthy |
|---|---|
| Colors: | Black, Dark Red, Mustard, Olive, Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Holsworthy |
|---|---|
| Colors: | Black, Dark Red, Mustard, Olive, Sage |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.39" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.87" |
























