✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Birdham Handmade Cotton-blend Rug
| Collection: | Birdham |
|---|---|
| Colors: | Sage, White, Green, Olive |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Cotton, 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 2.5" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Birdham Handmade Cotton-blend Rug—
$69.00
$20.70More Images





Birdham Handmade Cotton-blend Rug
| Collection: | Birdham |
|---|---|
| Colors: | Sage, White, Green, Olive |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Cotton, 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 2.5" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Birdham |
|---|---|
| Colors: | Sage, White, Green, Olive |
| Construction: | Hand Woven |
| Material: | 70% Cotton, 30% Polyester |
| Pile: | No Pile |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 2.5" |
























