✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Barneyside Luxe Area Rug
| Collection: | Barneyside |
|---|---|
| Colors: | Denim, Olive, Tan, Rust, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Barneyside Luxe Area Rug—
$69.00
$20.70More Images













Barneyside Luxe Area Rug
| Collection: | Barneyside |
|---|---|
| Colors: | Denim, Olive, Tan, Rust, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Barneyside |
|---|---|
| Colors: | Denim, Olive, Tan, Rust, Light Brown |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 100% Polyester |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.35" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.39" |
| Fringe Length: | 0.5" |
| Price Range: | $$$$$ (Affordable) |
























