✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Akshay Beige Thick Luxe Area Rug
| Collection: | Akshay |
|---|---|
| Colors: | Gray, Denim, Tan, Beige, Light Gray, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
Select Title
From $20.70
Original: $69.00
-70%Akshay Beige Thick Luxe Area Rug—
$69.00
$20.70More Images

Akshay Beige Thick Luxe Area Rug
| Collection: | Akshay |
|---|---|
| Colors: | Gray, Denim, Tan, Beige, Light Gray, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Akshay |
|---|---|
| Colors: | Gray, Denim, Tan, Beige, Light Gray, Pale Blue |
| Construction: | Machine Woven |
| Material: | 90% Polypropylene, 10% Polyester |
| Pile: | High Pile |
| Pile Height: | 0.67" |
| Styles: | Traditional |
| Made In: | Turkey |
| Thickness: | 0.71" |
























