✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Adelle Tufted Oushak Area Rug
| Collection: | Adelle |
|---|---|
| Colors: | Beige, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
Select Title
From $44.70
Original: $149.00
-70%Adelle Tufted Oushak Area Rug—
$149.00
$44.70More Images






Adelle Tufted Oushak Area Rug
| Collection: | Adelle |
|---|---|
| Colors: | Beige, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Adelle |
|---|---|
| Colors: | Beige, Tan |
| Construction: | Hand Tufted |
| Material: | 100% Wool |
| Pile: | Medium Pile |
| Pile Height: | 0.28" |
| Styles: | Traditional |
| Backing: | Canvas |
| Made In: | India |
| Thickness: | 0.55" |
























