✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Prien Floor Lamp
| Collection: | Prien |
|---|---|
| Colors: | White, Translucent, Gold |
| Material: | Body: Iron / Base: Iron / Shade (Outside): Glass |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Floor Lighting |
| Base: | Iron |
| Base Color: | Gold |
| Shade Material: | Glass |
| Shade Color: | White |
| Cord Length: | 8' |
| Switch Type: | Foot Step |
| Number of Bulbs: | 3 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 40W |
$59.70
Original: $199.00
-70%Prien Floor Lamp—
$199.00
$59.70More Images



Prien Floor Lamp
| Collection: | Prien |
|---|---|
| Colors: | White, Translucent, Gold |
| Material: | Body: Iron / Base: Iron / Shade (Outside): Glass |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Floor Lighting |
| Base: | Iron |
| Base Color: | Gold |
| Shade Material: | Glass |
| Shade Color: | White |
| Cord Length: | 8' |
| Switch Type: | Foot Step |
| Number of Bulbs: | 3 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 40W |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Prien |
|---|---|
| Colors: | White, Translucent, Gold |
| Material: | Body: Iron / Base: Iron / Shade (Outside): Glass |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Floor Lighting |
| Base: | Iron |
| Base Color: | Gold |
| Shade Material: | Glass |
| Shade Color: | White |
| Cord Length: | 8' |
| Switch Type: | Foot Step |
| Number of Bulbs: | 3 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 40W |
























