✨ New Arrivals Just Dropped!Explore

Rimersburg Table Lamp
| Collection: | Rimersburg |
|---|---|
| Colors: | White, Clear, Ivory, Translucent, Metallic Nickel |
| Material: | Body: Glass / Base: Crystal / Shade (Outside): Polyester / Shade (Inside): Polyester / Finial: Crystal |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Table Lighting |
| Base: | Crystal |
| Base Color: | Clear |
| Shade Material: | Polyester |
| Shade Color: | Ivory, White |
| Cord Length: | 6' |
| Switch Type: | 3-Way |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 100W |
$35.70
Original: $119.00
-70%Rimersburg Table Lamp—
$119.00
$35.70More Images









Rimersburg Table Lamp
| Collection: | Rimersburg |
|---|---|
| Colors: | White, Clear, Ivory, Translucent, Metallic Nickel |
| Material: | Body: Glass / Base: Crystal / Shade (Outside): Polyester / Shade (Inside): Polyester / Finial: Crystal |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Table Lighting |
| Base: | Crystal |
| Base Color: | Clear |
| Shade Material: | Polyester |
| Shade Color: | Ivory, White |
| Cord Length: | 6' |
| Switch Type: | 3-Way |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 100W |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Collection: | Rimersburg |
|---|---|
| Colors: | White, Clear, Ivory, Translucent, Metallic Nickel |
| Material: | Body: Glass / Base: Crystal / Shade (Outside): Polyester / Shade (Inside): Polyester / Finial: Crystal |
| Styles: | Contemporary |
| Made In: | China |
| Lighting Type: | Accent Table Lighting |
| Base: | Crystal |
| Base Color: | Clear |
| Shade Material: | Polyester |
| Shade Color: | Ivory, White |
| Cord Length: | 6' |
| Switch Type: | 3-Way |
| Number of Bulbs: | 1 |
| Socket Type: | E-26 |
| Bulb Wattage: | 100W |






















