
Amazonas Luna Rockstone Hanging Chair Hammock Stand

Targeted towards: Individuals in search of a sturdy yet fashionable hanging chair stand.
Explanation: The Luna Rockstone Hanging Chair Hammock Stand is an ideal choice for those looking to suspend their hanging chair. The metal construction of the stand offers a sophisticated and durable foundation for your chair.
| Height: | 200-240 cm (adjustable) |
| Made from: | Powder coated granite |
| Load Capacity: | 120 kg |
| Dimensions Depth x W x H (cm): | 145 x 120 x 200-240 cm (adjustable) |
| Assembly: | Easy to assemble, instructions included |
| Extras: | Fittings included, all you need is a hammock! |
| Weight | 28 kg |
| Individual pack dimensions | approx.120 x 56 x 11 cm |
Some surface rust may occur
Original: $229.95
-70%$229.95
$68.98More Images









Amazonas Luna Rockstone Hanging Chair Hammock Stand

Targeted towards: Individuals in search of a sturdy yet fashionable hanging chair stand.
Explanation: The Luna Rockstone Hanging Chair Hammock Stand is an ideal choice for those looking to suspend their hanging chair. The metal construction of the stand offers a sophisticated and durable foundation for your chair.
| Height: | 200-240 cm (adjustable) |
| Made from: | Powder coated granite |
| Load Capacity: | 120 kg |
| Dimensions Depth x W x H (cm): | 145 x 120 x 200-240 cm (adjustable) |
| Assembly: | Easy to assemble, instructions included |
| Extras: | Fittings included, all you need is a hammock! |
| Weight | 28 kg |
| Individual pack dimensions | approx.120 x 56 x 11 cm |
Some surface rust may occur
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description

Targeted towards: Individuals in search of a sturdy yet fashionable hanging chair stand.
Explanation: The Luna Rockstone Hanging Chair Hammock Stand is an ideal choice for those looking to suspend their hanging chair. The metal construction of the stand offers a sophisticated and durable foundation for your chair.
| Height: | 200-240 cm (adjustable) |
| Made from: | Powder coated granite |
| Load Capacity: | 120 kg |
| Dimensions Depth x W x H (cm): | 145 x 120 x 200-240 cm (adjustable) |
| Assembly: | Easy to assemble, instructions included |
| Extras: | Fittings included, all you need is a hammock! |
| Weight | 28 kg |
| Individual pack dimensions | approx.120 x 56 x 11 cm |
Some surface rust may occur






















